Menü
Üyelik Hesabı
Sepet

Alışveriş sepetiniz boş!

Ara Toplam: 0,00 TL
Toplam: 0,00 TL

Bütün ürünlerde çok al/az öde imkanı.

OpenCart Poco theme

Sıkça Sorulan Sorular

2015 yılından bu yana başta toptan kupa bardak baskı olmak üzere, yaptığımız çalışmalara dair en sık aldığımız sorular ve cevapları.

SihirliBardak.Com olarak 2015 yılından bu yana, bardak baskı başta olmak üzere 100.000 'in üzerinde baskı çalışması gerçekleştirdik. Bu zamana kadar binlerce kişi, toplamda on binlerce kez tarafımızla iletişime geçti.

Gerek sunduğumuz imkanların zenginliği gerekse piyasada farklı koşullar sunulması, çok çeşitli soruların sorulmasına neden olmaktadır. Bu soruların çoğu birbirine benzer nitelikte. Bütün ürünlerimizin açıklama bölümünde, ürünlere dair ayrıntılı açıklamalar bulunmaktadır. Aynı şekilde blog sayfamızda da, sunduğumuz hizmete ve ürünlerimize dair birbirinden faydalı onlarca konu yer almaktadır. Sadece Türkiye 'de değil, dünyada bu denli açıklayıcı bir e-ticaret sitesinin bulunmadığını gururla söyleyebiliriz.

Her ne kadar merak ettiğiniz bir soruya e-ticaret sitemizde mutlaka cevap olsa da, sizler için muhtemel sorularınızı bu sayfada cevaplayalım istiyoruz. Daha düzenli olması adına bu soruları belli gruplara ayırarak cevaplayalım. İşte ürünlerimize ve hizmetlerimize dair aldığımız en sık ve sorma ihtimalinizin bulunduğu sorular ve cevapları.

Sipariş Verme ile Alakalı Sorular

En sık aldığımız sorular arasında sipariş verme ile alakalı sorular gelmektedir.

Nasıl Sipariş Verebilirim?

Sipariş vermek için 2 seçenek sunmaktayız; Birincisi, e-ticaret sitemizden siparişini vermek istediğiniz ürünün adedini, sunulan seçenekleri belirleyip, sepete ekleyebilirsiniz. Ardından ödeme sayfasında ilgili bilgileri doldurup kredi kartı ile güvenli ödeme adımlarını tamamlayıp, siparişinizi oluşturabilirsiniz.

İkinci seçenekte ise, e-ticaret sitemizin çeşitli alanlarında bulunan WhatsApp butonuna tıklayıp, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hangi üründen kaç adet istediğinizi ve diğer sunduğumuz seçenekleri belirtebilirsiniz. Tarafınıza toplam ücreti hesaplayıp, ödemeyi gerçekleştireceğiniz hesap bilgisi ile beraber iletmekteyiz. Ödemeyi gerçekleştirmenizin ardından siparişinizin çalışmasına başlanmaktadır.

Kapıda Ödemeli Sipariş Verebilir miyim?

SihirliBardak.Com olarak hazır ürün satışı gerçekleştirmemekteyiz. Tamamen sizin talebiniz doğrultusunda ve size özel ürün hazırlayıp, gönderim sağlamaktayız. Hazırladığımız ürünün sizden ya da kargo görevlisinden kaynaklı bir sorun nedeniyle teslim alınmaması durumunda ürün tarafımıza geri dönmektedir. Tarafımıza dönen ürünün baskısını çıkarıp, farklı bir baskı gerçekleştirme imkanı bulunmamaktadır. Bu nedenle çok ciddi maddi zararlar meydana gelmektedir. Bu ve buna benzer nedenlerle kapıda ödeme seçeneği sunamamaktayız.

İşyerinize Gelip Sipariş Verebilir miyim?

SihirliBardak.Com olarak internet üzerinden satış yapan e-ticaret firmasıyız. İşyerimizde standart bir mağaza gibi satışlar değil, üretimler gerçekleştirilip kargo ile Türkiye 'nin her yerine gönderimi sağlanmaktadır. Dolayısıyla işyerimize gelip sipariş vermek isteyenlerin siparişlerini kabul edememekteyiz. Fakat yüz yüze görüşmek, ürünlerimizi fiziksel olarak görmek isteyenler, 1 gün öncesinden arayıp randevu alarak İzmir / Karşıyaka 'da bulunan işyerimize gelebilir.

Ürünlerimiz Hakkında Sorular

En çok soru aldığımız konuların başında ürünlerimiz hakkında sorular gelmektedir. Bu sorular kendi içinde gruplara ayrılmaktadır.

Kalite Odaklı Merak Edilenler

Piyasada çok çeşitli kalitede ürünlerin bulunması nedeniyle kalite odaklı çok sık soru almaktayız. Bu soruların bazıları şu şekildedir;

Bardak Seramik mi yoksa Porselen mi?

SihirliBardak.Com olarak ürün ve hizmet kalitesine fazlasıyla önem vermekteyiz. Baskı gerçekleştirdiğimiz ürünlerin çoğunu seramik ve porselen malzemelerden meydana gelen ürünler oluşturmaktadır. Seramik ve porselen arasında iyi olan seçenek porselen seçeneğidir. Bu nedenle kaliteli ürün istenilmesi durumunda porseleni tavsiye etmekteyiz. Elbette bu seramik malzemeye sahip ürünlerin kalitesiz olduğu anlamına gelmez.

Seramik ile porselen arasında kayda değer oranda maliyet farkı yok ise seramik seçeneği sunmadan porselene baskı çalışması gerçekleştirmekteyiz. Maliyet farkı var ise, ücret farkı ile beraber seramik ve porselen seçeneği sunmaktayız. Bazı ürün modellerimizin ise sadece seramik seçeneği bulunduğu için sadece seramiğe baskı çalışması gerçekleştirmekteyiz.

Yapılan Baskı Bulaşık Makinesinde Çıkar mı?

SihirliBardak.Com olarak en dikkat ettiğimiz konuların başında yıkamaya dayanıklılık gelmektedir. Zira baskı çalışması gerçekleştiren firmayız. Dolayısıyla yapılan baskıların kalıcılığına önem vermekteyiz.

En çok satışını gerçekleştirdiğimiz normal kupa bardak ürününde yıkamaya dayanıklı olmayan bardaklara çalışma yapmamaktayız. Fakat sihirli kupa bardak gibi ürünler, yapıları gereği bulaşık makinesinde yıkamaya uygun değildir. Bu doğrultuda şunu söyleyebiliriz; Bir ürünün bulaşık makinesinde yıkamaya dayanıklı seçeneği var ise kesinlikle dayanıklı olanı tercih etmekteyiz. Ürün bulaşık makinesinde yıkamaya dayanıksız ise, bu diğer baskı yapan firmalarda da dayanıksız olduğu anlamına gelmektedir.

E-Ticaret Sitemizde Bulunmayan Ürün Soruları

SihirliBardak.Com olarak baskı sistemimizin imkanları doğrultusunda olabildiğince çok ürün seçeneği sunmaya çalışmaktayız. Fakat hem mevcut iş yoğunluğu hem de baskı sistemimizin imkanları nedeniyle ürün çeşitliliğimizi sınırlı oranda arttırmaktayız. Aradığınız ürün e-ticaret sitemizde bulunmuyor ise ya baskı sistemimize uygun değildir ya da henüz çalışma yapmak için gerekli koşullar sağlanmamıştır. Dolayısıyla iki durumda da e-ticaret sitemizde olmayan ürüne baskı çalışması gerçekleştirmemekteyiz.

E-ticaret sitemizde olmayan ürünler ile alakalı da çok sayıda soru almaktayız. Bu sorulardan en çok aldıklarımız şu şekildedir;

Siyah Bardağa Baskı Yapıyor musunuz?

2015 yılından bu yana en çok aldığımız soruların başında bu soru gelmektedir. Baskı sistemimizin yapısı gereği siyah bardaklara baskı gerçekleştirememekteyiz. Ancak farklı sistemlerle baskı gerçekleştirme imkanı bulunmaktadır. Farklı sistemler ile baskı yapan firmaların çoğu birkaç yüz adetten başlayan adetlerde sipariş kabul etmekteler. Ayrıca renk ve taraf sayısına bağlı olarak ek ücret istemekteler. SihirliBardak.Com olarak bizim sahip olduğumuz sistemde renk ve taraf kısıtlamasız baskı gerçekleştirmekteyiz.

Siyah bardağa baskı gerçekleştiremesek de, içi ve kulpu siyah, dışı beyaz bardağa baskı seçeneği sunmaktayız. Ayrıca bazı firmalar dekoratif alanlı siyah bardağın, dekoratif beyaz alanına siyah baskı gerçekleştirerek siyah bardak gibi sattığına şahit olmaktayız. Ancak yaptığımız testlerde bu orijinal siyah bardak gibi görünmediği için bu ürünün satışını gerçekleştirmemekteyiz.

X Ürüne Baskı Gerçekleştiriyor musunuz?

Çok farklı ürünlere baskı talebi almaktayız. Bunların başında kalem, ajanda, çakmak, çay bardağı gibi ürünler gelmektedir. Bu ürünlerin bazılarına baskı sistemimizin imkanları izin vermemektedir. Bazılarına ise biz çalışma yapmamayı tercih etmekteyiz. Bu bölümün başında da belirttiğimiz üzere, eğer talep ettiğiniz ürün e-ticaret sitemizde yok ise o ürüne çalışmamız bulunmamaktadır.

Yönlendirebileceğiniz Bir Firma Var mı?

Ürün ve hizmet kalitesine önem veren bir firmayız. Bizim gösterdiğimiz hassasiyeti bir başka firmanın göstereceğinden emin olamayacağımız için yönlendirme gerçekleştirmemekteyiz.

Teslimat ile Alakalı Sorular

Hazırladığımız siparişlerin ne kadar sürede teslim edileceğine dair sorularda, en sık aldığımız sorular arasında yer almaktadır.

Siparişim Tarafıma Ne Zaman Ulaşır?

SihirliBardak.Com olarak hazır ürün satışı gerçekleştirmemekteyiz. Siparişiniz baskı öncesi çalışması, baskı çalışması ve paketleme çalışması gibi aşamalardan geçmektedir. Dolayısıyla hazır ürünler gibi siparişini verdikten sonra hemen paketlemesini yapıp gönderim sağlayamamaktayız. Yine de olabildiğince hızlı olmaya özen göstermekteyiz.

Her sipariş görüşmesinde tahmini bir gönderim süresi belirlemekte ve belirtmekteyiz. Bu süreyi, stok durumu, sipariş yoğunluğu ve siparişinizin hazırlanma süreci belirlemektedir. Aktif olarak sipariş alan bir firmayız. Dolayısıyla vermiş olduğumuz süre, görüşmeyi gerçekleştirdiğimiz an için geçerlidir. Görüşmeyi gerçekleştirdiğimiz esnada belirttiğimiz süre, başka siparişlerin gelmesine bağlı olarak değişebilir. O nedenle en net bilgiyi sipariş verdiğiniz gün verebiliriz.

Ayrıca siparişlerinizi firmamızın anlaşmalı olduğu kargo firması ile gerçekleştirmekteyiz. Kargo firmalarının iş yoğunluğu, siparişinizin teslim edileceği adresin firmamıza uzaklığı ve diğer farklı koşullara bağlı olarak teslimat süreleri değişmektedir. Ancak standart olarak 1-2 iş gününde siparişler adreslerine ulaşmaktadır.

Siparişimizi işyerinizden Teslim Alabilir miyiz?

Elbette. Firmamız İzmir / Karşıyaka 'da bulunmaktadır. Siparişinizi işyerimizden teslim almak istediğinizi sipariş esnasında belirtebilirsiniz. Bu durumda ekstra kargo ücreti ödemezsiniz.

Sipariş esnasında belirttiğimiz süre zarfında siparişiniz hazırlanıp, tarafınıza bilgi verilmektedir. Ne zaman teslim alacağınıza dair bilgi vermeniz durumunda gerekli koordinasyon sağlanmaktadır.

Baskı ile Alakalı Sorular

Baskısı yapılacak görseller ile alakalı da çok çeşitli sorular almaktayız. Bu sorulardan bazıları ve cevapları şu şekildedir;

Baskısı Yapılacak Görseli Size Nereden Gönderebilirim?

Baskısı yapılacak görseli tarafımıza iletmeniz için 3 seçeneğe sahipsiniz. Bunlardan birincisi WhatsApp ile gönderim. İkincisi, iletisim@sihirlibardak.com adresimize mail ile gönderim. Üçüncüsü, her ürünün sayfasında bulunan Dosya Yükle butonu ile yükleme yapabilirsiniz.

Nasıl Bir Baskı Yapılacağını Önceden Görebilir miyim?

Elbette. Sipariş vermeden önce ya da verdikten sonra tarafınıza önizleme çalışması hazırlamaktayız. Hazırlamış olduğumuz önizleme çalışmasına onay vermenizin ardından baskı aşamasına geçmekteyiz.

Sadece adetli siparişlerde baskı öncesi çalışma istisnası bulunmaktadır. Bunun nedeni, baskısı yapılacak görselin bardağa yapılacak baskı konusunda çok fazla seçenek yok ise, standart olarak önlü ve arkalı olarak baskısı yapılıp gönderilir. Eğer baskıya geçmeden önce mutlaka önizleme çalışması görmek istiyorsanız, sipariş öncesi ve hemen sonrası WhatsApp ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bir diğer durumda ise ödeme sayfasında yer alan açıklama kısmına önizleme yapılmadan baskıya geçilmemesini istediğinizi belirtmelisiniz.

Tasarım Çalışması Yapıyor musunuz?

SihirliBardak.Com olarak olabildiğince uygun fiyatlarda, kaliteli baskı gerçekleştirmeyi hedefleyen firmayız. Tasarım çalışmaları, ciddi emek gerektiren ve piyasada ciddi ücretler talep edilerek yapılan farklı bir iştir. Bu nedenle tasarım çalışması yapmamaktayız.

Ancak tarafımıza baskısının yapılması için gönderdiğiniz görsellerde küçük düzenlemeler gerçekleştirmekteyiz. Düzenlemenin mümkün olmadığı görseller için ise yardımcı olamamaktayız.

Ayrıca özel gün ve haftalara yönelik çeşitli tasarım çalışmalarımıza ilgili blog kategorimizden ulaşabilirsiniz. Bu tasarımlar üzerinde küçük değişiklikler talep edebilirsiniz.

Fiyatlar Hakkında Sorular

Siparişi verilmek istenilen ürünlerimizin fiyatları ile alakalı da çok sayıda soru almaktayız. Fiyat odaklı sorulardan bazıları ve cevapları şu şekildedir;

X Üründen, Y Adet Alacağım. Fiyat Ne Olur?

E-ticaret sitemizdeki bütün ürünlerimizin fiyatları, siparişini vermek istediğiniz ürünün sayfasında yazmaktadır. Ayrıca ürünlerimizin satışını, adetli ve toptan olmak üzere 2 farklı grupta gerçekleştirmekteyiz.

12 adedin altında sipariş vermek istemeniz durumunda, adetli ürünler grubundan sipariş verebilirsiniz. 12 adet ve üzeri adetlerde sipariş vermek istemeniz durumunda, toptan ürünler grubundan sipariş verebilirsiniz.

Bütün toptan ürünlerimiz için çok al / az öde kampanyamız bulunmaktadır. Dolayısıyla sipariş adediniz yükseldikçe, birim fiyatına daha az ödeme imkanına sahip olursunuz. Kaç adet ve üzeri birim fiyatının ne olacağına dair fiyat tablomuzda, bütün ürünlerin sayfasında yer almaktadır.

E-ticaret sitemizde yer alan fiyatlara sepette veya ödeme esnasında +KDV eklenmektedir. KDV 'li toplam fiyatı görmek için sipariş adedinizi ve diğer seçenekleri belirleyip, sepete ekleyebilirsiniz.

Fiyatlara Kargo Dahil midir?

12 adede kadar vereceğiniz siparişlerde sabit ücretli kargo uygulanmaktadır. Bu da, 1 adette sipariş verseniz, 8 adette sipariş verseniz aynı kargo ücreti ödeyeceğiniz anlamına gelmektedir.

12 adet ve üzeri toptan grubundaki siparişlerde, kargo seçeneği sunulmaktadır. Eğer siparişinizin kargo peşin ödeme yapılarak gönderilmesini istiyorsanız, ilgili ürün sayfasında yer alan Kargo Dahil Olsun seçeneğini seçerek sipariş oluşturabilirsiniz. Bu seçenek işaretlenmeden sipariş oluşturmanız durumunda, kargo ücreti ne kadar çıkar ise, teslimat esnasında o kadar ücret ödeyerek siparişinizi teslim alabilirsiniz.

Baskı ile Alakalı Fiyat Soruları

Yapılacak baskı ile alakalı olarak çok çeşitli sorularda gelmektedir. Söz konusu sorulardan birkaçı şu şekildedir;

Biz Tek Renk ve Tek Taraf Baskı İstemekteyiz. Fiyat Ne Olur?

SihirliBardak.Com olarak renk ve taraf kısıtlamasız baskı gerçekleştirmekteyiz. Baskısının yapılmasını istediğiniz görselin renk sayısının hiçbir önemi bulunmamaktadır. İster 1 renk, isterse milyonlarca renge sahip olabilir.

Aynı şekilde bardağın her iki yönüne baskı gerçekleştirmekteyiz. Bardağın önüne farklı, arkasına farklı baskı imkanı sunmaktayız. Bardağın başından sonuna uzanacak şekilde de görsel baskı yaptırabilirsiniz.

Sunmuş olduğumuz bu zengin imkanlar için ek ücret talep etmemekteyiz. Ek ücret talep etmememiz nedeniyle e-ticaret sitemizdeki fiyatlar geçerlidir.

Birden Fazla Görsel Baskıda Fiyat Değişir mi?

Farklı görsel baskıları iş yükümüzü arttıran bir unsurdur. Örneğin 100 adet bardak siparişi verileceğini varsayalım. 100 bardağa da aynı görsel basılacak olması durumunda, görselin baskıya uygun hale getirilmesi 5 dakikadır. Fakat 100 adet siparişte 12 farklı görsel basılacak olması durumunda, her biri 5 dakikadan toplam çalışma süresi 1 saattir. Dolayısıyla iş yoğunluğumuzu arttırmaktadır.

Söz konusu iş yoğunluğumuzun artmasına neden olan bu durum ek ücret gerektirebilir. Bu nedenle bu tarz bir talebiniz var ise bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Her Bardağa Farklı İsim Baskısı Yapıyor musunuz?

Elbette. En çok yaptığımız çalışmalar arasında isme özel bardak baskı çalışmaları yer almaktadır. Her toptan kupa bardak ve diğer toptan ürünlerimizde isme özel seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneği işaretleyerek sipariş oluşturabilirsiniz. İsimleri tarafımıza Excel dosyasında yazılı olarak iletmenizi rica ederiz.

İndirim ile Alakalı Sorular

Her ne kadar sorudan ziyade talep sınıfına girse de, indirim ile alakalı sorular şu şekildedir;

Ajanslara Özel İndiriminiz Var mı?

SihirliBardak.Com olarak en kaliteli ürün ve hizmeti, en uygun fiyata gerçekleştirmeye özen göstermekteyiz. Dolayısıyla vermiş olduğumuz fiyatlar, maliyetler nedeniyle indirim yapmamıza imkan tanımamaktadır.

Yüksek kalite ve memnuniyet odaklı hizmetimiz, uygun fiyatlarımız sayesinde ajans olmayan fakat sürekli alım gerçekleştiren firmalar bulunmaktadır. Aynı şekilde ajans olan fakat çok sık sipariş vermeyen yüzlerce ajans için de çalışma gerçekleştirmekteyiz. Bu nedenle, ajans olmadığı için sürekli alım gerçekleştiren firmalara indirim yapmayıp, sırf ajans olduğu için çok sık sipariş vermeyen firmalara indirim yapmayı adaletli bulmamaktayız. O nedenle ajans veya değil fark etmeksizin bütün sipariş verenlere aynı fiyatlardan çalışma gerçekleştirmekteyiz.

Sürekli Alım Gerçekleştireceğiz. İndirim Yapar mısınız?

SihirliBardak.Com olarak hazır ürün satışı gerçekleştirmemekteyiz. Her siparişin bir hazırlık, baskı öncesi çalışma, planlama, stok durumu, baskı çalışması, paketlenmesi gibi çok çeşitli süreçleri bulunmaktadır. Dolayısıyla farklı zamanlarda verilen siparişler ile tek seferde verilen siparişler arasında fark bulunmaktadır. Örnek verecek olursak; 1 adet bardağı yarım saat, 100 adet bardağı 2 saatte hazırlamaktayız.

Ayrıca, son derece cüzi denebilecek kâr oranları ile çalışma yapmaktayız. Bir diğer unsur ise, sürekli sipariş verileceğinin belirtilmesi, sırf indirim almak adına pek çok kişi tarafından suistimal edilen bir durum haline gelmektedir. Bunlar ve bunlar gibi gerekçeler nedeniyle, sürekli alım gerçekleştireceğinizi belirtmeniz durumunda indirim gerçekleştirememekteyiz. Sadece tek seferde vereceğiniz sipariş adedine bağlı olarak indirim gerçekleştirmekteyiz.

Olası Problem Soruları

Çıkması muhtemel problemler ile alakalı da çok sayıda soru almaktayız. Problemlere dair sorular ve cevapları şu şekildedir;

Ürünler Kargoda Kırılırsa Ne Olacak?

Baskı çalışması yaptığımız ürünlerin seramik, porselen, cam gibi ürünler olması, siparişleri kargo ile gönderiyor olmamız haklı olarak bu soruyu meydana getirmektedir. Yasal olarak süreç şu şekildedir; Kargo personeli siparişinizi teslim ederken ürünleri kontrol etmeniz, bir sorun var ise kargo personeline tutanak tutturmanız gereklidir. Aksi durumda yasal olarak firmamızın bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Ancak bunun pek mümkün olmadığının bilincinde ve memnuniyet odaklı olan bir firma olarak bu zorunluluğu gütmemekteyiz. Tarafınıza olan siparişinizi 3 iş gününde kontrol edip, varsa kırılan bardakların tarafımıza fotoğrafını atmanız yeterlidir. İlk fırsatta tarafınıza ücretsiz telafi gerçekleştirmekteyiz.

Baskısının Yapılmasını İstediğim Görsel İstediğim Gibi Olur mu? (Daha Önce Başka Yere Bardak Bastırdık, Beğenmedik. Endişelerimiz Var)

SihirliBardak.Com olarak son teknoloji baskı sistemine sahibiz. Ayrıca en kaliteli ürün ve sarf malzemelerini kullanmaktayız. En sorunsuz sonucu alabilmek için makinelerimizin bakımını sürekli gerçekleştirmekteyiz. Bunlar ve bunlar gibi daha pek çok unsur sayesinde, yaptığımız çalışmanın olabildiğince kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Bir diğer deyiş ile başka bir firma bizimle aynı kalitede baskı yapabilir ancak bizden daha kaliteli baskı gerçekleştiremez.

Bir diğer unsur ise, baskının yapılacağı görseldeki renktir. Görselin renginde, bilgisayar veya cep telefonu ekranının parlaklığına bağlı olarak ton farklılıkları olabilir. Ekranda dijital olarak görülen bir görselin baskılı halinin birebir aynı olması mümkün değildir. Elbette bu bilgiyi rengin tonu konu konusunda aşırı hassas olan kişiler için vermekteyiz. Eğer ton konusunda aşırı hassassanız, siparişinizin ilk baskısından tarafınıza fotoğraf atılmasını talep edebilirsiniz. Onayınız doğrultusunda diğerlerinin baskısını gerçekleştirebiliriz.

Ayrıca daha önce başka firmaya bardak bastırıp, beğenmeyen, sonrasında bize sipariş veren kişi ve firmalardan "keşke önceki siparişi de size verseydik" şeklinde memnuniyetlerini sayısız kez duyduğumuzu da belirtmek isteriz.

Sihirli Bardak Youtube İzle
SihirliBardak.Com WhatsApp